terapia wisceralna jest systemem leczenia narządów wewnętrznych

Terapia wisceralna czyli terapia narządów wewnętrznych

Wskazania to tego typu leczenia są bardzo szerokie i obejmują różne problemy przewodu pokarmowego oraz jego połączeń z innymi rejonami ciała.

 

Terapia wisceralna najczęściej pomaga w:

– zgaga i refluks żołądka
– wzdęcia
– zaparcia i biegunki
– ptoza (opadnięcie) narządów
– bóle głowy (wynikające np z drogi nerwowej)
– problemy napięciowe szyi i barków (poprzez nerw przeponowy)
– problemy z układem odpornościowym i częste infekcje.

 

Jama brzuszna, a raczej dysfunkcje w niej występujące mogą podszywać się pod problem mechaniczny barku (ból stawu barkowego) bądź różnego rodzaju wady postawy. Jest wiele połączeń.

Samą terapię poprzedza wywiad i badanie pacjenta. Często wizyta kończy się wskazaniami dietetycznym odnośnie prewencji w wybranych zagadnieniach.

Współpracuję również z dietetykiem klinicznym, dzięki czemu działamy kompleksowo. Tu już zawsze zostawiam decyzję dla pacjenta odnośnie konsultacji dietetycznej.

 

Warto zaznaczyć, że terapia wisceralna czyli terapia jamy brzusznej to niezastąpione narzędzie podczas terapii domowych małych dzieci. Dzięki prostym chwytom jesteśmy w stanie pomóc przy zaparciach, wzdęciach, kolkach czy zwyczajnym napięciu powłok brzusznych.

Na terapii noworodków instruujemy rodziców jak rozpoznawać symptomy problemów brzuszkowych i jak szybko pomagać w takich przypadkach.

Zazwyczaj są to proste i bezpieczne chwyty które z powodzeniem może wykonać rodzic. Mamy również nagrany film instruktażowy na naszym kanale YouTube na który serdecznie zapraszamy. Znajdziecie tam Państwo filmy z różnych dziecin naszej pracy i nagrane przez różnych specjalistów.

Chętnie dzielimy się wiedzą, aby Nasza misja czyli zdrowe społeczeństwo nie skupiało się na fizycznych niedogodnościach, a korzystało ze swojego zdrowia z uśmiechem.

 

Sprawdź w czym mogę jeszcze pomóc lub wejdź na mój kanał na You Tube

Powrót