Zaburzenia ze spektrum autyzmu

Zaburzenia ze spektrum

 

Zaburzenia ze spektrum autyzmu są szeroko rozumiane i ciężko byłoby to sklasyfikować w jednym artykule. Aczkolwiek z Naszych doświadczeń gabinetowych jesteśmy wykazać obszary terapeutyczne, w których wykazujemy u części pacjentów poprawę.

 

Terapię osteopatyczną zazwyczaj stosujemy jako uzupełnienie innych metod terapeutycznych takich jak terapia logopedyczna, psychologiczna, psychiatryczna, integracja sensoryczna, fizjoterapia i inne.

 

W większości przypadków bazujemy na centralnym i obwodowym układzie nerwowym oraz poszukujemy powiązań z objawami zgłaszanymi przez opiekunów.

 

 

Pracując w takich przypadkach oczekujemy:

– lepszego balansu na poziomie autonomicznego układu nerwowego,

– poprawy w zakresie ukrwienia mózgu,

– lepszej koordynacji ruchowej,

– poprawy w zakresie interakcji społecznych,

– wpływu na wybiórczość pokarmową,

– wyciszenia i poprawy w skupieniu

 

 

W związku z rozległością tematu nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić reakcji ze strony pacjenta. Terapia bardzo często ma charakter balansujący zaangażowane układy  w ciele, a  efekt w pierwszej kolejności obserwuje rodzic/ opiekun pacjenta.

 

 

Jednakże najczęściej zauważamy poprawę w kontekście:

– jakość komunikacji społecznej

– poprawa mowy

– wyciszenie układu nerwowego

– lepsza koordynacji ruchowej

– poprawa snu

 

W przypadku autyzmu każdy przypadek jest bardzo różny więc każde spotkanie również będzie inne. Umawiając się na wizytę nie jesteśmy w stanie określić jak będzie wyglądało spotkanie. W większości przypadków udaje nam się przeprowadzić leczenie. Nie zawsze jest to proste i często to pacjent narzuca nam przebieg terapii.

 

Sprawdź w czym mogę jeszcze pomóc lub wejdź na mój kanał na You Tube