Wady genetyczne

Wady genetyczne

 

Chorób genetycznych nie jesteśmy w stanie wyleczyć jednakże w większości przypadków można wpłynąć na objawy, aby poprawić komfort życia pacjenta. Zatem wady genetyczne nie są możliwe do naprawienia jednak i tak powinniśmy starać się pomóc osobom z takimi zmianami.

 

Terapia osteopatyczna ma szerokie zastosowanie u pacjentów z chorobami genetycznymi i jest celowana w obszary, których zauważamy dysfunkcje.

 

Najogólniej ujmując bazujemy na obszarach;

– biomechaniczny

– neurologiczny

– krążeniowo- oddechowy

– metaboliczno- energetyczny

 

Każdy przypadek jest inny i nawet ta sama choroba u wielu pacjentów przebiegać będzie w inny sposób. Dlatego terapię planujemy indywidualnie do pacjenta i jego możliwości.

Jeśli chcemy wspomóc stan osób z wadami genetycznymi skupiamy się głównie na objawach. Zwykle bazujemy na działaniu układu nerwowego, żeby poprawić komunikację neuronów. Skupiamy się także na układzie krwionośnym aby zwiększyć ukrwienie tkanek oraz poprawić ich metabolizm. Gdy spotykamy problemy w zakresie układu ruchu skupiamy się wtedy na układzie mięśniowo- powięziowym i stawowym.

W przypadku innych objawów również jesteśmy w stanie zaproponować terapię dostosowaną dla konkretnego przypadku z konkretnymi objawami. Nie zawsze musi to wiązać się z chorobą ponieważ wszyscy podlegamy podobnym prawom fizycznym. Dlatego nasze organizmy mogą ulegać podobnym problemom.

 

 

Sprawdź w czym mogę jeszcze pomóc lub wejdź na mój kanał na You Tube