Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty- czyli potoczna nazwa stanu zapalnego w stawie łokciowym.

_

Łokieć tenisisty to jeden z najszybciej diagnozowanych problemów funkcjonalnych w tym rejonie. To za sprawą łatwej diagnostyki i mało precyzyjnego określenia.

Problem ten zazwyczaj dotyczy mięśni prostowników stawu nadgarstkowego i większości przypadków chodzi o stan zapalny w następstwie mikrourazów. Ale nie zawsze.

Problem w tym rejonie może być przeniesiony z obszaru kręgosłupa szyjnego bądź barku. Nie można zapominać o wpływie narządów wewnętrznych przy takich schorzeniach, np. wątrobie.

Aby postawić prawidłową diagnozę należy dokładnie zbadać pacjenta, a nie tylko zrobić test oporowy na prostowniki, żeby potwierdzić hipotezę.
Leczenie tej przypadłości po prawidłowej diagnozie jest dość proste. Musi obejmować obszary przyczynowe, a nie objawowe jak tylko rejon łokcia.

 

Objawy zazwyczaj lokalizują się w rejonie bliższym przyczepów mięśni prostowników nadgarstka.

Taki stan może się utrzymywać nawet przez kilka miesięcy i utrudniać podstawowe czynności dnia codziennego.

Najczęściej objawia się bólem podczas zaciskania pięści i odczuwamy objawy poniżej łokcia na przedramieniu.

W przypadku łokcia tenisisty należy nie przeciążać zaangażowanej ręki bo nawet w przypadku prawidłowego leczenia pobudzanie receptorów bólowych w łokciu będzie powodowało odnawianie się stanu zapalnego. Będzie to prowadziło to nawrotów objawów.

Sprawdź w czym mogę jeszcze pomóc lub wejdź na mój kanał na You Tube

Sprawdź