Częsty płacz

Częsty płacz

Częsty płacz u dziecka może wynikać w wielu przyczyn, bardzo często diagnozowany jest jako kolki i ma kiedyś przejść. Zdarza się, że jest oznaką dyskomfortu z jakiegoś powodu.

 

Jeśli dziecko często płacze to wpływa na jego rozwój, ponieważ dziecko zamiast eksplorować świat skupia się na fizycznym dyskomforcie. Jeśli takie epizody występują często to warto udać się do specjalisty, chociażby w celu wykluczenia pewnych patologii.

 

Obszary, które najczęściej wywołują płacz u dziecka, a z którymi jesteśmy w stanie pomóc to:

– pobudzenie na poziomie układu nerwowego,

– przebyty ciężki poród,

– problemy w obrębie jamy brzusznej,

– wzmożone napięcie mięśniowe.

 

Te główne czynniki nie zawsze są tym konkretnym. Może nadkładać się na siebie kilka rzeczy co w efekcie wywołuje duże pobudzenie u dziecka. Warto zwrócić uwagę na mowę ciała u dziecka ponieważ  ten sposób może nam podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny.

Z takich symptomów, które mogą zwrócić naszą uwagę często chwytanie się w którejś okolicy ciała, któraś część ciała jest bardziej usztywniona lub mniej ruchoma, ocieplenie tkanek w którymś miejscu. Inny wygląd skóry (np zaczerwienienie lub siny), zgięcie tułowia w którymś konkretnym miejscu. Może być tego dużo, a jeśli czujne oko rodzica zauważy coś niepokojącego to idąc do specjalisty już może przedstawić swoje obawy.

 

Sprawdź w czym mogę jeszcze pomóc lub wejdź na mój kanał na You Tube