Oczyszczanie wątroby jako droga do lepszego samopoczucia

Oczyszczanie wątroby poprzez wymianę żółci.

Oczyszczanie wątroby poprzez naturalne odruchy organizmu

Poranna mikstura pozwalająca oczyszczać regularnie swój organizm. Twoja wątroba będzie Ci wdzięczna. 

   Wielu z moich pacjentów podczas wizyty u mnie nabywa również informacje jak dbać o siebie, żeby być w dobrej formie. Jednym z kluczowych rejonów naszego ciała jest układ pokarmowy. Problemy z nim związane rzutują bezpośrednio na nasze samopoczucie oraz powiązane z nim funkcje. A jest ich wiele.

Chciałbym się skupić narządach takich jak  żołądek, wątroba i pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe oraz początkowej długości jelita cienkiego, czyli dwunastnica.

Najważniejsza z tego wszystkiego jest wątroba i ona warunkuje funkcjonowanie reszty naszego ciała. Jeśli jest obciążona przez toksyny, kamienie żółciowe czy brak pęcherzyka żółciowego to trzeba o nią dbać szczególnie.

Jej dobre funkcjonowanie daje nam takie korzyści jak lepszy metabolizm, dobre samopoczucie czy brak problemów z innymi rejonami ciała.

Aby wpłynąć na oczyszczenie dróg żółciowych trzeba spowodować ich skurcz, przez co dojdzie do wyrzucenia żółci przez przewód żółciowy wspólny do dwunastnicy. Aby tego dokonać należy spożyć tłuszcz bądź kwaśną miazgę pokarmową. Co ciekawe jest to reakcja hormonalna sekretyny i cholcytokininy (CCK).

Jak można to zrobić?
Najlepiej z rana, ponieważ wtedy znajduje się najwięcej toksyn w żółci zebranych z naszego krwioobiegu podczas nocy.

 

Składniki:

ciepła woda, da nam pozytywny efekt dla jamy ustnej, przełyku, żołądka i jelita cienkiego przez pobudzenie receptorów i nawilżenie śluzówki,

cytryna, raz, że witamina C, a dwa to wytworzenie hormonu sekretyny wpływającego na wytwarzanie żółci,

tłuszcz, np. oliwa z oliwek. Może to być obojętnie, jaki tłuszcz, a spożycie go spowoduje skurcz pęcherzyka żółciowego oraz wytworzenie hormonu cholcystokininy (CCK), który również bierze udział w wytwarzaniu żółci,

aloes, można go dodać szczególnie, gdy mamy problemy ze śluzówką żołądka.

 

Proponowane proporcje; do pół szklanki ciepłej wody wyciskamy pół cytryny i dodajemy dwie łyżki oliwy z oliwek. Do tego dodajemy aloes. Proporcje możemy dobierać indywidualnie, ponieważ nie ma sztywnych wytycznych.

Taką mieszankę wypijamy na raz z rana i oczekujemy efektów w postaci poprawy witalności, lepszego samopoczucia i co najważniejsze poprawy działania naszego układu pokarmowego.

Informacje dodatkowe n/t oczyszczanie wątroby

W przypadku problemów takich jak refluks żołądkowy czy częste zgagi zaleca się spożywanie kwaśnej miazgi pokarmowej. Działanie jest na zasadzie kwaśnej miazgi pokarmowej (w wysokim poziomie H+), która przechodzi do jelita cienkiego i przez to stymuluje działanie sekretyny. Działanie dodatkowe tego hormonu hamuje wydzielanie soku żołądkowego i daje pozytywne efekty dla trzustki. CCK również wspomaga trzustkę oraz wydzielanie sekretyny, powoduje wyrzut żółci z pęcherzyka żółciowego i otwarcie zwieracza bańki wątrobowo- trzustkowej (zwieracz Oddiego) oraz wywołuje uczucie sytości.

Zatem wspomagamy głownie takie narządy jak żołądek, trzustka, wątroba, pęcherzyk żółciowy, dwunastnica a ich połączenia sięgają dużo dalej niż jama brzuszna.

 

Sprawdź w czym mogę jeszcze pomóc lub wejdź na mój kanał na You Tube

Powrót